Aktualności

30.07.2012 - Najpiękniejsze melodie świata dla Jana Góreckiego

ISka | pinczow.com.pl

Był wieloletnim pracownikiem Muzeum Regionalnego, fotografikiem i dokumentalistą. Dziś mówi się o nim Piotr Skrzynecki Pińczowa, choć dla wielu pińczowian pozostanie po prostu Jaśkiem. W niedzielę, w sali kinowej Belwederu, spotkali się przyjaciele, znajomi i wielbiciele muzyki operetkowej podczas corocznego koncertu pamięci Jana Góreckiego.

 

Koncert otworzył Dyrektor Muzeum Regionalnego w Pińczowie – Jerzy Znojek. W programie koncertu zatytułowanego „Najpiękniejsze melodie świata" znalazły się utwory rodem ze słynnych oper, operetek i musicali. Wystąpili: Magdalena Idzik – sopranistka Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, Dominik Sutowicz – tenor Teatru Wielkiego w Łodzi, skrzypaczka Ludmiła Worobec – Witek oraz Artur Jaroń przy fortepianie, który jednocześnie poprowadził koncert.

 

 

„Ludzie odchodzą w niepamięć, ale nie Jasiek, który na zawsze pozostanie w naszej wdzięcznej pamięci. Był wielkim miłośnikiem Pińczowa, jego historii. Starał się utrwalać w fotografii jego piękno, doskonale dokumentował wszystkie, choćby najmniejsze wydarzenia. Obok tego był też wielkim przyjacielem zwierząt, te bezdomne najczęściej lądowały u niego w domu. Był dowcipny, nie dało się go nie lubić…” – tak wspominają dziś Jana Góreckiego ci, którzy go znali.

 

Jan Górecki zmarł 27 lipca 1999 roku w pińczowskim szpitalu. Miał 75 lat. "Sercem i duszą oddany tej ziemi, dla niej żył, piękno jej utrwalał" - głosił nekrolog.Wyswietlen:1362